Szanowni pacjenci, informujemy że poradnia dermatologiczna jest ponownie czynna! (Pon/Śr 15-18, Wt 10-13)

STOMATOLOGIA

Jak ważny jest uśmiech w życiu nie trzeba chyba tłumaczyć.

Ale czy Ty korzystasz z tego dobrodziejstwa?

A może trochę wstydzisz się swoich zębów? Są za ciemne? Krzywe? Osad i kamień maskuje ich biel? Brakuje paru z przodu? Są pokruszone, starte? Nauczyłeś się już z tym sobie radzić: śmiejąc się zakrywasz usta ręką, ściągasz wargi, lecz stale musisz się kontrolować.

A można prościej...

Idź do dentysty ;)

Ludzie uśmiechnięci zawsze są lepiej postrzegani przez otoczenie. Uważani są za sympatycznych, wartych uwagi i przyjaznych, łatwiej osiągają cele. Uśmiech dodaje pewności siebie w dążeniu do celów i realizowaniu marzeń. Ile można przecież osiągnąć jednym uśmiechem?

Dysponujemy szeregiem rozwiązań, które pomogą przywrócić piękny uśmiech: profesjonalne usuwanie kamienia i osadu, wybielanie zębów, estetyczne wypełnienia, licówki i korony porcelanowe oraz szereg innych rozwiązań protetycznych uzupełniających braki zębowe, implanty, cerkon czy technologie CAD-CAM.

Wszystko po to, byś mógł cieszyć się swoim uśmiechem. Byś mógł dzielić się nim z innymi. Byś mógł cieszyć się życiem, nabrać pewności siebie i skutecznie realizować swoje cele!

Pozwól nam sobie pomóc :)

IMPLANTY

Implanty są najnowocześniejszą, najbardziej naturalną i najmniej szkodliwą dla pozostałych zębów metodą na uzupełnianie braków zębowych. Siły żucia przenoszone są na kości szczęk w sposób najbardziej zgodny z naturą i fizjologią. Po prostu: gdy brakuje Ci zęba - dostajesz nowy korzeń i nowy ząb.

Dużą zaletą implantów jest to, że aby wstawić brakujące zęby nie musimy do tego celu wykorzystywać sąsiednich zębów i od nich uzależniać powodzenie leczenia protetycznego. Nie musimy np. niszczyć sąsiednich zębów poprzez ich oszlifowanie, by móc na nich osadzić most. W przeciwieństwie do protez nie ma w implantoprotetyce nieestycznych klamer, które wycierają powierzchnię zęba powodując jego zniszczenie i często nadwrażliwość zębiny.

PRACOWNIA RTG

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną stomatologię bez diagnostyki RTG. Dlatego wyposażyliśmy nasz zakład w dwa najnowocześniejsze aparaty rentgenowskie - aparat do zębowych punktowych zdjęć RTG oraz TOMOGRAF, wykonujący badania 3D i pantomogramy 2D.

Dzięki temu, iż możemy zaoferować w jednym miejscu kompleksową diagnostykę i leczenie oszczędzasz czas. Nie trzeba przekładać wizyty, nie trzeba jeździć i szukać pracowni RTG, a co najważniejsze szybko możesz zostać zdiagnozowany i niezwłocznie możemy podjąć stosowne leczenie. Jednocześnie w każdej chwili podczas wizyty możemy skontrolować efekty naszej pracy, nie przerywając jej.

Oba aparaty pracują w systemie cyfrowym, co pozwala na ZREDUKOWANIE DAWKI promieniowania o kilkadziesiąt procent (!) w porównaniu z tradycyjnymi kliszowymi aparatami, a obróbka komputerowa zdjęć niesie rewelacyjne możliwości diagnostyczne. Dodatkowo zdjęcie otrzymujemy natychmiast po ekspozycji - nie czekasz na wywoływanie zdjęć. Od razu możemy zająć się leczeniem.

Wykonywane u nas zdjęcia są archiwizowane w naszym systemie informatycznym i mogą być w zależności od potrzeby wydrukowane na papierze fotograficznym, zapisane na płycie CD lub innym nośniku danych.

Jednocześnie informujemy, iż nasza pracownia jest w pełni bezpieczna i otrzymała wszystkie niezbędne atesty i zezwolenia wymagane stosownym prawem.

Masz pytania? Zadzwoń: TEL. 91 570 01 94

RTG PUNKTOWE

Rtg punktowe to najczęściej wykonywane zdjęcie radiologiczne. Jest niezbędne podczas leczenia kanałowego, ponieważ umożliwia precyzyjną ocenę stanu tkanek okołowierzchołkowych, ustalenie długości i kształtu kanałów oraz ich dokładną lokalizację.

Dysponując możliwością wykonania na miejscu takiego zdjęcia, nawet w trakcie zabiegu, poświęcony czas na leczenie kanałowe i ilość wizyt z nim związanych zmniejsza się do niezbędnego minimum. Jednocześnie możemy ocenić bezpośrednio po zabiegu jakość wypełnienia kanałów.

Na zdjęciu punktowym oceniamy również stan tkanek okołowierzchołkowych zębów leczonych już kanałowo, niwelując ryzyko wystąpienia powikłań z powodu niedoleczonych kanałów.

Zdjęcia te pomagają również zlokalizować złamania w obrębie korony lub korzenia zęba, będące skutkiem, np. urazu, czy też komplikacji przy usuwaniu zębów.

Specyficznym rodzajem zdjęcia punktowego jest zdjęcie zgryzowe. Wykonuje się celem wykrycia niewidocznej gołym okiem próchnicy na powierzchniach stycznych zębów.

PANTOMOGRAM

Zdjecie pantomograficzne, zwane też zdjęciem panoramicznym jest bardzo cennym narzędziem diagnostycznym. Jest to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe.

Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund.

Za pomocą pantomogramu można wykryć wiele nieprawidłowości, jak np. próchnicę, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo, czy też określić położenie ósemek. Ze względu jednak na ogólny obraz czasami wymagane jest wykonanie dodatkowo dokładniejszego zdjęcia zębowego podejrzanej okolicy.

Pantomogram pozwala również wykryć zmiany w kościach szczęk, np. zapalne lub o pochodzeniu nowotworowym. Daje także pogląd na stan kośćca w przypadku planowania zabiegu wszczepiania implantów zębowych – jednak w tym wypadku tomografia komputerowa dostarcza dużo więcej danych. Niemiej jednak pantomogram jest punktem wyjściowym do diagnostyki.

Jest też niezbędnym badaniem, jakie należy wykonać zanim rozpocznie się leczenie ortodontyczne.

TOMOGRAFIA 3D

Zęby i cała twarzoczaszka są strukturami trójwymiarowymi. Natomiast zdjęcia RTG klasyczne, czyli panoramiczne oraz zdjęcia pojedynczych zębów są płaskimi obrazami struktur trójwymiarowych.

Tomografia komputerowa z wiązką stożkową (CBCT), czyli obrazowanie trójwymiarowe 3D pozwala na uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji o budowie i lokalizacji przestrzennej struktur twarzoczaszki, niedostępnych dla zdjęć RTG dwuwymiarowych. Dzięki tomografii stomatologicznej możemy zaplanować precyzyjne, mało inwazyjne i bezpieczne leczenie, którego efektami cieszyć się będziesz przez wiele lat. Często też uzyskujemy odpowiedź na przyczynę problemów zdrowotnych, których nie można zdiagnozować w radiologii 2D.

Tomografia wiązki stożkowej stosowana jest powszechnie w zasadzie we wszystkich dziedzinach stomatologii, m.in.:

  • w endodoncji do oceny anatomii korzeni i biegnących wewnątrz kanałów korzeniowych, a także do diagnozowania pęknięć korzeni zębów,
  • w chirurgii stomatologicznej przed usuwaniem zębów zatrzymanych, złamanych korzeni zębów, zębów mądrości, torbieli korzeniowych, a także do diagnostyki nowotworów kości i zatok szczękowych,
  • w planowaniu leczenia implantologicznego, w celu dobrania właściwego rozmiaru implantu do warunków kostnych pacjenta, a także do projektowania szablonów do implantacji nawigowanej,
  • w periodontologii, do oceny poziomu kości wokół zębów oraz do planowania zabiegów regeneracyjnych,
  • w ortodoncji, do oceny ułożenia korzeni zębów oraz lokalizacji zębów zatrzymanych, które należy wprowadzić do łuku zębowego,
  • w urazach zębów i ości szczęk.

Niezwykle istotne jest to, iż tomografia stomatologiczna jest badaniem bardzo bezpiecznym. Dawka promieniowania jest stukrotnie niższa w porównaniu do tomografii klasycznej stosowanej w szpitalach. Wykonanie badania tomografem stomatologicznym obciąża pacjenta dawką promieniowania, taką jaką otrzymuje pasażer podczas lotu samolotem.

WYBIELANIE

Profesjonalne wybielanie zębów przy pomocy lampy jest nowoczesną i bezpieczną metodą na wizualną poprawę wyglądu zębów. W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do wybielania zębów światłem led - lampą Philips ZOOM, która wykorzystuje technologię łączącą skuteczność wybielającego nadtlenku wodoru i aktywującego jego działanie boostera. Lampa ta emituje światło katalizujące reakcje chemiczne, efektem których jest wybielenie zębów. Przed przystąpieniem do wybielania zębów należy skorzystać z konsultacji stomatologicznej i przeprowadzić pełną higienizację jamy ustnej. Nie może być nieszczelnych wypełnień i głębokich ubytków próchnicowych.

Więcej informacji oraz zalecenia po wybielaniu poniżej: