wybielanie zębów - *** FOR-DENT *** --- stomatologia --- implanty --- rtg --- dermatologia ---

Idź do spisu treści

Menu główne

wybielanie zębów

usługi > stomatologia

Wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Doceniane jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Jest to najprostsza, a zarazem bezinwazyjna i bezpieczna metoda poprawienia jednego z ważniejszych elementów estetyki uzębienia - koloru.
Można wybielać pojedyńcze zęby, np. martwe lub też całe łuki zębowe.

Jedną z metod wybielania zębów jest WYBIELANIE NAKŁADKOWE..

Po przeglądzie uzębienia (muszą być wyeliminowane nieszczelne wypełnienia i zabezpieczone świeże ubytki) i profesjonalnym oczyszczeniu zębów (skaling, piaskowanie) wykonywane są indywidualne nakładki na zęby. Są one tak wyprofilowane, by szczelnie przylegały w okolicy szyjek zebów, a jednoczesnie posiadały odpowiednia ilość miejsca na aplikację żelu do wybielania. Aplikację tą wykonje się samodzielnie w domu i nosi nakładki w nocy lub w ciagu dnia, w zależności od preferencji.

Po zakończeniu wybielania, które trwa od 5 dni do 2 tygodni (sporadycznie dłużej w przypadku przerw w wybielaniu lub ciężkich przebarwień), szyny (nakładki) mogą dalej służyć np. do aplikacji preparatów fluoru w profilaktyce próchnicy lub też do tzw. wybielania przypominajacego. Niestety, efekt wybielania nie jest wieczny i należy dla utrzymania efektu powtórzyć wybielanie po roku lub dwóch. Możemy wówczas wykorzystać posiadane nakładki, co znacznie obniży koszty przyszłych zabiegów.

Należy pamiętać, że uzupełnienia protetyczne (korony, licówki, mosty) oraz wypełnienia (plomby) nie zmieniają koloru podczas wybielania! W przypadku gdy posiadają Państwo w/w uzupełnienia w przednim odcinku łuku zębowego (szczególnie górnego) proszę pamiętać, że nie pozostaną one wybielone. Może to spowodować dużą różnicę koloru w stosunku do rozjaśnionych wybieleniem zębów!

W razie potrzeby, po ustabilizowaniu się koloru, (co trwa zwykle dwa tygodnie), można je wymienić dobierając odpowiedni kolor. Z reguły najpierw wybiela się zęby, a następnie uzupełnia ubytki dopasowując kolor wypełnień i uzupełnień protetycznych do nowego jaśniejszego.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego stat4u