Szanowni pacjenci, informujemy że poradnia dermatologiczna jest nieczynna do odwołania.

STOMATOLOGIA

Jak ważny jest uśmiech w życiu nie trzeba chyba tłumaczyć.

Ale czy Ty korzystasz z tego dobrodziejstwa?

A może trochę wstydzisz się swoich zębów? Są za ciemne? Krzywe? Osad i kamień maskuje ich biel? Brakuje paru z przodu? Są pokruszone, starte? Nauczyłeś się już z tym sobie radzić: śmiejąc się zakrywasz usta ręką, ściągasz wargi, lecz stale musisz się kontrolować.

A można prościej...

Idź do dentysty ;)

Ludzie uśmiechnięci zawsze są lepiej postrzegani przez otoczenie. Uważani są za sympatycznych, wartych uwagi i przyjaznych, łatwiej osiągają cele. Uśmiech dodaje pewności siebie w dążeniu do celów i realizowaniu marzeń. Ile można przecież osiągnąć jednym uśmiechem?

Dysponujemy szeregiem rozwiązań, które pomogą przywrócić piękny uśmiech: profesjonalne usuwanie kamienia i osadu, wybielanie zębów, estetyczne wypełnienia, licówki i korony porcelanowe oraz szereg innych rozwiązań protetycznych uzupełniających braki zębowe, implanty, cerkon czy technologie CAD-CAM.

Wszystko po to, byś mógł cieszyć się swoim uśmiechem. Byś mógł dzielić się nim z innymi. Byś mógł cieszyć się życiem, nabrać pewności siebie i skutecznie realizować swoje cele!

Pozwól nam sobie pomóc :)

IMPLANTY

Implanty są najnowocześniejszą, najbardziej naturalną i najmniej szkodliwą dla pozostałych zębów metodą na uzupełnianie braków zębowych. Siły żucia przenoszone są na kości szczęk w sposób najbardziej zgodny z naturą i fizjologią. Po prostu: gdy brakuje Ci zęba - dostajesz nowy korzeń i nowy ząb.

Dużą zaletą implantów jest to, że aby wstawić brakujące zęby nie musimy do tego celu wykorzystywać sąsiednich zębów i od nich uzależniać powodzenie leczenia protetycznego. Nie musimy np. niszczyć sąsiednich zębów poprzez ich oszlifowanie, by móc na nich osadzić most. W przeciwieństwie do protez nie ma w implantoprotetyce nieestycznych klamer, które wycierają powierzchnię zęba powodując jego zniszczenie i często nadwrażliwość zębiny.

PRACOWNIA RTG

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną stomatologię bez diagnostyki RTG. Dlatego wyposażyliśmy nasz zakład w dwa najnowocześniejsze aparaty rentgenowskie renomowanej firmy Gendex - aparat do zębowych punktowych zdjęć RTG oraz PANTOMOGRAF .

Dzięki temu, że możemy zaoferować w jednym miejscu kompleksową diagnostykę i leczenie oszczędzasz czas. Nie trzeba przekładać wizyty, nie trzeba jeździć i szukać pracowni RTG, a co najważniejsze szybko możesz zostać zdiagnozowany i niezwłocznie możemy podjąć stosowne leczenie. Jednocześnie w każdej chwili podczas wizyty możemy skontrolować efekty naszej pracy, nie przerywając jej.

Oba aparaty pracują w systemie cyfrowym, co pozwala na ZREDUKOWANIE DAWKI promieniowania o kilkadziesiąt procent (!) w porównaniu z tradycyjnymi kliszowymi aparatami, a obróbka komputerowa zdjęć niesie rewelacyjne możliwości diagnostyczne. Dodatkowo zdjęcie otrzymujemy natychmiast po ekspozycji - nie czekasz na wywoływanie zdjęć. Od razu możemy zająć się leczeniem.

Istnieją również ekologiczne zalety technologii cyfrowej, gdyż zbędne są chemikalia i odczynniki potrzebne do obróbki klisz.

Wykonywane u nas zdjęcia są archiwizowane w naszym systemie informatycznym i mogą być w zależności od potrzeby wydrukowane na papierze fotograficznym, zapisane na płycie CD lub innym nośniku danych, bądź też wysłane na dowolny, wskazany adres e-mail.

Jednocześnie informujemy, iż nasza pracownia jest w pełni bezpieczna i otrzymała wszystkie niezbędne atesty i zezwolenia wymagane stosownym prawem.

Masz pytania? Zadzwoń: TEL. 91 570 01 94

RTG PUNKTOWE

Rtg punktowe to najczęście wykonywane zdjęcie radiologiczne. Jest niezbędne podczas leczenia kanałowego, ponieważ umożliwia ocenę stanu tkanek okołowierzchołkowych, ustalenie długości i kształtu kanałów oraz ich dokładną lokalizację.

Dysponujac możliwością wykonania na miejscu takiego zdjecia, nawet w trakcie zabiegu, poświęcony czas na leczenia kanałowe i ilość wizyt z nim związanych zmniejsza się do niezbędnego minimum. Jednocześnie możemy ocenić bezpośrednio po zabiegu jakość wypełnienia kanałów.

Na zdjęciu punktowym oceniamy również stan tkanek okołowierzchołkowych zębów leczonych już kanałowoh na przestrzeni czasu, niwelując ryzyko wystąpienia powikłań z powodu niedoleczonych kana- łów.

Zdjęcia te pomagają również zlokalizować złamania w obrębie korony lub korzenia zęba, będące skutkiem, np. urazu, czy też komplikacji przy usuwaniu zębów.

Specyficznym rodzajem zdjęcia punktowego jest zdjęcie zgryzowe. Wykonuje się celem wykrycia niewidocznej gołym okiem próchnicy na powierzchniach stycznych zębów.

PANTOMOGRAM

Zdjecie pantomograficzne, zwane też zdjęciem panoramicznym jest bardzo cennym narzędziem diagnostycznym. Jest to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe.

Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund.

Za pomocą pantomogramu można wykryć wiele nieprawidłowości, jak np. próchnicę, zmiany około-wierzchołkowe, zęby zatrzymane, zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo, czy też określić położenie ósemek. Ze względu jednak na ogólny obraz czasami wymagane jest wykonanie dodatkowo dokładniejszego zdjęcia zębowego podejrzanej okolicy.

Pantomogram pozwala również wykryć zmniany w kościach szczęk, np. zapalne lub o pochodzeniu nowotworowym. Daje także pogląd na stan kośćca w przypadku planowania zabiegu wszczepiania implantów zębowych – jednak w tym wypadku tomografia komputerowa dostarcza dużo więcej danych. Niemiej jednak pantomogram jest punktem wyjściowym do diagnostyki.

Jest też niezbędnym badaniem, jakie należy wykonać zanim rozpocznie się leczenie ortodontyczne.